НАШІ НОВИНИ


26.04.2024 року
Напередодні Великодня кожен прагне якнайгарніше розписати яйця, проте це довгий і творчий процес, що не кожному під силу. Але нині є багато простіших способів. Один із них — ​декупаж паперовими серветками з малюнком.
26 квітня  вихователі груп « Казка» і « Соняшник» провели спільно майстер- клас для батьків та їх вихованців 
 «Великодня писанка в стилі декупаж». 
Метою майстер- класу було не тільки ознайомити з новою технікою а й сприяти вихованню патріотизму та прищеплювати  любов до традицій та звичаїв українського народу.






























Майстер-клас "Екоіграшка"

19.01.2024 р.


Кімнатні рослини є практично в кожному будинку, дитячому садку. Зелені куточки не тільки прикрашають інтер'єр, але і грають важливу роль у вихованні дітей. Спостерігаючи за тим, як дорослі з турботою ставляться до рослин, ваша дитина буде поважати навколишню природу. Вирощувати кімнатні квіти - кропітка і тривалий процес, тому спробуйте довірити дитині вирощування Трав'янчик. Ви можете це зробити своїми руками з найпростіших матеріалів і спостерігайте за його зростанням. Якщо ви вирішили зробити якусь весняну саморобку в дитячий сад, Трав'янчик - одна з найбезпечніших і простих.
Майстерка для педагогів від Юлия Руденко "Трав'янчик.Еко іграшка власними руками"






19 травня 2022 року відзначаємо Всесвітній День Вишиванки!!!

Всесвітній День вишиванки з’явився не так давно, у 2006 році, але вже встиг стати одним із найулюбленіших свят українців.

Його прийнято святкувати у третій четвер останнього місяця весни, цьогоріч це 19  травня.

У цей день усі охочі вдягають традиційне українське вбрання та йдуть у своїх справах. Також у містах та селах зазвичай проводяться святкові заходи, втім, цьогоріч вони скасовані через воєнний стан в країні.

ДНЗ "Рушничок" вітає всіх з чудовим святом - зичимо всього найкращого, а особливо, щоб якнайшвидше мир прийшов до нашої країни і ми всі у вишиванках будемо святкувати перемогу, відзначаючи її і затверджуючи її своєю автентичністю і націоналізмом та любов'ю сповненою до своєї УКРАЇНИ!!!














У День вишиванки ДНЗ "Рушничок " хоче побажати всім миру і злагоди в ваших будинках і серцях. Нехай ваш патріотизм допомагає захищати Україну та робити її цілісною, успішною та вільною. Пам'ятайте, що ми – Українці й зможемо все!

https://www.facebook.com/groups/1348601821976690/permalink/1949046475265552/

















20 травня 2021 року відзначають
Всесвітній День Вишиванки!!!

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.

Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. До нього може долучитися кожен охочий, одягнувши вишиванку. Сьогодні й наш садочок одягнув ВИШИВАНКУ.


























 
 Шановні багатодітні родини!

15 травня традиційно відзначається Міжнародний День сім’ї.

З нагоди свята Виконавчим комітетом Обухівської міської ради буде надаватись щорічна матеріальна допомога багатодітним родинам.

Одному з батьків, що мають постійне місце реєстрації на території Обухівської міської територіальної громади (м. Обухів, с. Нещерів, с. Таценки, с. Ленди, с. Германівка, с. Григорівка, с. Гусачівка, с. Матяшівка, с. Дерев’яна, с. Деремезна, с. Долина, с. Макарів, с. Копачів, с. Застугна, с. Шевченкове,        с. Красне 1, с. Козіївка, с. Красна Слобідка, с. Безіменне, с. Мала Вільшанка,     с. Степок, с. Перегонівка, с. Перше Травня, с. Семенівка, с. Кулі)  для написання відповідної заяви потрібно звернутись до Центру  надання адміністративних послуг ( м. Обухів, вул. Каштанова, 13;  сільська рада).

          При собі мати наступні документи:

-         Копія паспорта заявника

-         Копія ідентифікаційного коду заявника

-         Копія посвідчення багатодітної сім’ї

-         Довідка за реквізитами з банку на ім’я заявника.

 

Телефон для довідок: 6-42-05, сектор обробки документів


Прогулянки за межі дитячого садка являють велику цінність для зміцнення здоров’я дітей і формування рухових умінь: навичок бігу, ходьби, метання, підлізання, стрибків та інших рухів. Рухова діяльність у поєднанні зі свіжим повітрям, сонцем підвищує захисні реакції організму дітей, загартовує їх. Навколишня природа, різноманітні враження збагачують знання, виховують естетичні почуття дітей.Під час проведення пішохідних переходів необхідно вчити дітей дотримуватись дисципліни та ознайомлювати їх з правилами дій пішоходів на вулиці. Також потрібно вирішувати освітні завдання: ознайомлення з архітектурою будинків, породами дерев, поряд з якими проходять діти тощо. Тому метою пішохідних переходів є удосконалення рухових навичок та комплексний розвиток рухових якостей у природних умовах (парк, ліс, берег річки), навчання дітей орієнтуватися на місцевості.

Не можна підміняти походи за межі дошкільного закладу повсякденними та цільовими прогулянками, екскурсіями – вони посідають самостійне місце в освітньому процесі як форма ознайомлення дітей з природним, предметним і соціальним довкіллям.

Під час проведення екскурсій і прогулянок за межі дитсадка вихователь повинен враховувати ряд моментів.

ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ПІШОХІДНОГО ПЕРЕХОДУ, ЕКСКУРСІЇ

§ продумати, визначити та розробити маршрут руху та спосіб пересування, подбати про безпечність переходу через дорогу;

§ визначити місця зупинок і відпочинку, враховуючи при цьому всі природні умови для проведення вправ з удосконалення рухових навичок (наявність струмочків, гірок, повалених дерев тощо).

§ узяти аптечку надання невідкладної допомоги при травмах, необхідний інвентар, червоні прапорці;

§ забезпечити питний режим дітей (питна вода в закритому посуді).

§ одягнути дітей відповідно до температури повітря;

§ перевірити самопочуття дітей;

§ забезпечити дисципліну;

§ заздалегідь повідомити завідувача та сестру медичну старшу про запланований захід, зробити запис у спеціальному журналі;

Сьогодні здійснили піший перехід старші групи   ДНЗ "Рушничок" за маршрутом по м.Обухів:

ДНЗ "Рушничок" - Алея Слави - Академічний ліцей № 3 - ІРЦ - Скейт Парк - Верхнє та Нижнє Озеро - ДНЗ "Рушничок"











   

Благодійна акція на території ДНЗ "Рушничок" 
під назвою "Посади деревце - КЕДР!", в якій взяли участь найменші вихованці садочка - група "Дивоцвіт", "Кіт-Воркіт", "Калинка", "Соняшник".


Що може бути спільного між деревом та дитиною?  Саджанцю  потрібні  благодатний ґрунт , сонячне світло та живільна волога, малюк  насправді дуже схожий : навкруги мають  бути безпечний і розвивальний простір , любов дорослих та відчуття безпеки . Сьогодні ми разом з ГО "Кедри України" та дітлахами молодших груп "Кіт-Воркіт", "Калинка", "Дивоцвіт" та "Соняшник" стали "зеленими меценатами " для того , щоб відродити кедри в Україні.  Сподіваємося на те , що любов та тепло дитячих долоньок та щирі посмішки і побажання швидкого зростання допоможуть зеленим малятам кедрових саджанців прижитися на території "Рушничка"! Обіцяємо любити, піклуватися, оберігати та спостерігати за кедрами. А ще віримо в те, що кедрові шишки вже будуть збирати діти та онуки сьогоднішніх вихованців!































За підсумками VI Всеукраїнської акції  "Happy Mяу для Мурчика", яка проходила з 15 лютого по 26 лютого 2021 року від Благодійного фонду "Щаслива лапа" для нашого садочка "Рушничок" приємна новина...

Завдяки маленьким благодійникам,  їх батькам  та педагогам було здійснено збір корму, консерв та інших потреб для чотирилапих товаришів. 

Дякуємо Вам, любі наші, за небайдужість до  пухнастиків!

За вашу любов, добро та хороше ставлення до друзів наших менших  наш заклад нагороджено Подякою за активну участь )))

#happyмяу_2021 #happypay #purina























«Водні «дітки»
Ми маленькі водні дітки – 
Ми краплі роси на квітках,
Ми крижинки льодяні,
Теплі краплі дощові.
Неможливо без нас жити:
Все живе – повинно пити!
Лиш торкнеться всіх вода – 
І природа ожива!!!


Наталія Голованенко

         «Цінність води для кожного з нас»

Всесвітній день води – 2021 

В Україні ми схильні думати, що брак питної води - проблема інших далеких країн. Але це не так. Хоча ми ще не відчуваємо цього щодня, тиск на наші прісноводні запаси і навколишнє середовище збільшується. До того ж, майже у всіх регіонах країни ми бачимо жахливе забруднення водойм, які забезпечують наші міста і села питною водою. Погане очищення і хлорування водопровідної води ставлять під загрозу наше здоров'я. А зміна клімату спричиняє додатковий тиск на наші водні запаси, які внаслідок високих температур стають маловодними, а деякі навіть і зовсім пересихають.

Для того щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води, привернути увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання, Генеральна Асамблея Організації Обднаних Націй в 1993 році ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення 22 березня Всесвітнього дня водних ресурсів.

В цей день в різних країнах проводяться заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів. Мета цієї роботи - привернути увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

В грудні 2016 года Генеральная Ассамблея ООН приняла резолюцію 71/222, щодо проголошення періоду 2018–2028 років Міжнародним десятиріччям дій «Вода для стійкого розвитку».

Кожного року Всесвітній День Води присвячується певній темі. Цьогоріч тематика Всесвітнього дня води: «Цінність води для кожного з нас».

Цінність води є набагато більшою, ніж її ціна (вартість) - ми всі знаємо, що вода потрібна нам кожного дня - ми використовуємо її для пиття, приготування їжі, вмивання та купання, охолодження, нагрівання й майже при кожному етапі виробництва товарів.

Вода має величезне та складне значення для наших домогосподарств, для виробництва продуктів харчування, для культури, охорони здоров'я, освіти, економіки та цілісності нашого природного середовища. Якщо ми не зрозуміємо вчасно цінність водине почнемо її оберігати та використовувати, то ми ризикуємо бути обмеженні в використанні цінного ресурсу, яким для нас є вода.

Правильне використання води допоможе в збереженні водних ресурсів, збільшить доступ до води для більшої кількості людейзнизить рівень її забруднення.

Кожен з нас має можливість внести свій вклад до цієї справи. Наприклад у нашому повсякденному житті ми можемо виконувати прості, але важливі і ефективні дії, які допоможуть в вирішенні проблеми раціонального використання та зменшення рівня забруднення води, зокрема:

вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті – це зберегти десятки літрів;

користуватися пральною чи посудомийною машинами лише при повному завантаженні;

віддавати перевагу душу замість ванної;

вимикати воду під час чищення зубів;

не використовувати фосфатні (фосфонатні) миючі засоби, і взагалі потрібно використовувати якомога менше хімічних засобів під час прибирання будинку. Миючі засоби, що містять фосфати, викликають цвітіння води в наших водоймах, що призводить до загибелі водної рослинності і тварин;

не засмічувати водойми побутовими відходами – це призводить до їх забруднення;

не мити автомобілі на берегах річок та озер, адже залишки бруду та нафтопродуктів потрапляють до водойм;

- не змивати ліки та сміття в каналізацію. Залишки їжі, косметики та іншої побутової сміття потрібно викидати в сміттєвий бачок.

Вода - дуже цінний та життєво необхідний ресурс. Не будьте байдужими до свого майбутнього, розпочинайте берегти воду вже сьогодні.


ВИСТАВКА ДИТЯЧИХ РОБІТ на тему:
"ВОДА ТА ЇЇ ЗНАЧЕННЯ В НАШОМУ ЖИТТІ!"
























Діти ознайомлюються з навколишнім світом за допомогою дотиків, зорових та слухових образів. Як свідчить досвід, традиційне вивчення віршів, переказ художніх творів , що грунтується на механічному запам‘ятовуванні , не поліпшує пам'ять та не формує навички вивчення віршів , тому що сам процес викликає у дітей негативні реакції та психоемоційне перевантаження.

Але за допомогою мнемотехніки   навчання дошкільнят можна перетворити на цікаву та корисну гру, а ще надає змогу швидко ,ефективно та надовго запам'ятати те , що потрібно! Дана освітня технологія не має негативних впливів та цікава дітям.

Сьогодні , 28 січня, в рамках річного плану ДНЗ «Рушничок» , на платформі Google meet . в режимі on line, відбулося міське методичне об'єднання для вихователів середніх груп ЗДО м. Обухів на тему : «Розвиваємо мовлення за допомогою мнемотехніки в ЗДО».

Попередньо всі запрошені учасники мали змогу ознайомитися на каналі You Tube з проведеним  заняттям вихователя середньої групи «Веснянка» Пархоменко М.П. Голованенко Н.С., вихователь-методист, презентувала переваги даної освітньої технології та основні етапи впровадження даного методу на заняттях з розвитку мовлення  в різних вікових групах ДНЗ. Після чого учасники мали змогу проговорити  питання, які виникли в ході зустрічі ,поділилися   наробками з власного досвіду та отримали корисні поради від вчителя-логопеда Устименко Ю.П.

І якщо говорять , що «перший млинець-комом», то не вірьте !Зустріч була плідна,цікава та сподіваємося , що конструктивна !

                                 


Управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради

Дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок )комбінованого типу «Рушничок»

вул. Київська 170 «А», м. Обухів,  Київська обл., 255700,

тел./ телефакс (04472) 6-62-07,  7-37-50 е-mail:

dnz_ rushnichok@ukr.net

 

Брейн-ринг на тему :

«Від екології природи – до екології душі»

Підготувала й провела

вихователь-методист

Голованенко Н.С.

Мета : визначити практичну спрямованість екологічних знань вихователів; розвивати творчий потенціал педагогів, їхню компетентність у сфері екології; удосконалювати роботу в дитячому садку з формування у вихователів основ екологічної культури.

Хід заняття:

Вихователь-методист : Доброго дня, шановні колеги! Сьогодні в рамках виконання річного плану роботи та з метою вдосконалення професійної майстерності педагогів проводиться брейн-ринг з теми «Від екології природи – до екології душі».

Маєте виконати завдання, що допоможуть виявити ваші знання про природу і продемонструвати ваші численні таланти. Для цього вам  слід обєднатися у дві команди. Оцінюватиме виступи команд журі.

(Вихователь-методист відрекомендовує журі).

-         Отже, починаймо наш брейн – ринг!

Перше завдання – необхідно вигадати назву для ваших команд.

Вправа «Очікування» (запропонувати назвати свої очікування від гри, починаючи словами : «Я очікую…». Кожне висловлювання запишіть на паперовфй сніжинці  і прикріпіть на мольберті «Наші очікування».

Раунд 1 «Екологічна розминка»

Кожній команді пропоную 10 запитань, на які потрібно дати відповідь швидко і правильно. Команди відповідають по-черзі, але якщо команда дає неправильну відповідь, право відповіді надається команді супротивника, якій і зараховується бал. Починаймо!

Команда № 1                                                                     Команда № 2

1.У якої птиці найдовший язик?                  1.Кого називають настовичками?

(у дятла)                                                              (зайчат, які народилися навесні)

2.Наука про тварин?                                       2.Лісовий півень?

(зоологія)                                                             (глушець)

3.Хто такий іхтіолог?                                      3.Що означає плач берези навесні?

(учений, який вивчає риб)                              (сокорух)

4.Що їсть взимку жаба?                                4.Наука про рослини?

(нічого, вона спить)                                         (ботаніка)

5.Яке дерево називають

 прадідом прадідів?                                       5. Чому модрину називають

    (дуб)                                                            «добрим деревом»? (не розколюється)

6.Яка нитка в природі найтонша?                 6.Трава від 99 хвороб?

(павутиння)                                                            (звіробій)

7.Яку траву люблять коти?                               7.Пінгвін – птах або тварина?

(валеріану)                                                              (птах)

8.Яка трава найвища?                                      8.Яке дерево найтовстіше на землі?

(бамбук)                                                                   (баобаб)

9.Дельфін – ссавець чи риба?                        9.Хто такий орнітолог?

(ссавець)                                                                  (учений, який вивчає птахів)

10.Безнога ящірка?                                          10.Яке полювання дозволено

   (веретільниця)                                                      в лісі в будь-яку пору року?

                                                                                    (фотополювання)

Раунд 2 «Асоціація»

-         Часто люди асоціюють себе й оточуючих з різними природніми явищами, тваринами або предметами, вживаючи вирази – цвіте, як троянда; працює, як кінь; стомився, як собака і т.і.,

Чи справді завжди самооцінка відповідає тому, як нас сприймають оточуючі?

Спробуйте дібрати асоціації екологічного змісту до кого-небудь з колег команди навпаки, не називаючи його.(Педагоги складають опис-асоціацію одного з педагогів)

-         Зовнішність, характер, манеру поведінки цієї людини асоціюєте:

-         Зі стихією;(вогонь, повітря, вода, земля);

-         З природніми явищами;

-         З тваринами ( звір, птах, комаха);

-         З рослиною;

-         З мінералом.

 

Раунд 3 «Основні принципи екології»

-         Американський еколог Баррі Коммонерів так сформулював основні принципи екології :

-         Усе з усім повязано;

-         Усе куди-небудь зникає;

-         Усе чого-небудь та варте;

-         Природа знає краще.

Наведіть по одному прикладу кожного принципу.

 

Раунд 4 «Загадки-ілюстрації»

Сприймати красу природи допомагають репродукції картин відомих художників. У цьому завданні ви зможете проявити свої знання. (Необхідно визначити автора і назвати репродукцію)

1.     Іван Шишкін «Жито»

2.     Ісаак Левітан «Золота осінь»

3.     Олексій Саврасов «Граки прилетіли»

4.     Іван Шишкін «Ранок у сосновому лісі»

5.     Іван Шишкін «На Півночі дикій»

6.     Ісаак Левітан «Березень»

7.     Іван Шишкін «Березова роща»

8.     Іван Грабар «Березова алея»

9.     Архип Куїнджі «Березовий гай»

 

Раунд 5 «Вгадай за описом»

 

Кожен педагог отримує наголовник  із написом  певної тварини чи птаха (Відгадує команда суперника) 3 рази

 

Раунд 6 «Екологічний кросворд»

На мольберті кросворд екологічної тематики. Оцінюється правильність і швидкість виконання.

 

 

1.У всіх комах  шість ніг, а у цієї істоти  – вісім ? (Павук)

2. Лікарська рослина. У народі її називають «Ранником», «Чорною травою»? (Подорожник)

3. Льодяний кристалик? (сніжинка)

4. Безхребетне. ЇЇ вважають делікатесом? (Устриця)

5. Польова квітка гарної форми?З її пелюсток отримують стійку блакитну або синю фарбу(Волошка)

6.Уся галявина вкрита блакитними, синіми, рожевими квітами. Усі ледь схилили голівки,і здається чується срібний передзвін? (Дзвіночок)

7.Метелик цей «сухопутний», бо літає над лісовими галявинами, але імя у нього «морське». (Адмірал)

 

 

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

Р

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

И

 

 

 

 

4

 

 

Р

 

 

 

 

5

 

 

О

 

 

 

 

 

 

 

6. Д

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. А

 

 

 

 

 

 

 

 

Раунд 7 «Музичний марафон»

 

Прослухайте записи голосів птахів і визначте, кому який належить. Виграє та команда, яка дасть більше правильних відповідей

( Лелека, зозуля, журавель, горобець, шпак, сова, ворона, чайка, снігур, дятел, жайворонок, дрофа, гусак)

 

 

Раунд 8 «Народні прикмети»

 

Як багато було дідівських прикмет.

Інших з них давно вже немає в помині

Інші крізь десятки зим і літ

Дійшли до нас і ось – живуть понині. Роман Ругин

-         Продовжте народу прикмету, повязану з погодніми явищами.

(правильна відповідь бал команді).

 

Команда №1                                                Команда №2

1.Кішка згорнулася клубочком - …         1.Горобці в пилюці купаються-..

(до похолодання)                                          (на дощ)

 

2.Ворона кричить узимку- …     2. Близько місяця зірка народилася - ….

(до заметілі)                                      (до потепління)

 

3.Жаби кумкають - ….                   3.Собаки катаються - …..

(на дощ)                                              (до заметілі)

 

 

Раунд 9 «Мовленнєвий ланцюжок»

Учасникам команд якнайшвидше потрібно продовжити речення, дібравши відповідні слова, за правильну відповідь бал команді.

 

Команда № 1                                                      Команда№ 2

1.Манну крупу зроблено з пшениці,      1.Айстри ростуть на клумбі, а

а олію - …         (із соняшника)                                  проліски в -….(в лісі)

 

2.Пшениця росте у полі,                           2. На дубі – жолуді, а на

а яблуко - … (на  дереві)                         горобині-…..(ягоди)

 

3.Суниці – ягоди, а опеньки - …             3. Картопля росте в землі, а

(гриби)                                                       помідор - …. (на кущу)

 

4.Калина – кущ, а верба -..(Дерево)       4.Зима – біла, весна - …(зелена)

 

5.У саду фруктові дерева, а в парку- …    5.Осінь пахне грушами, а весна.

(Декоративні)                                                (квітами)

 

Раунд 10 «Відгадайте, що це?»

Екологічний ланцюжок  «Звідки прийшло і у що перейшло»

Мета: зацікавити учасників навчальної діяльності в ДНЗ  екологічними проблемами щодо походження предметів з природи, їх значення для людства, навчити усвідомлювати цю важливість.

                            (роздати екологічні ланцюжки)

 

ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ «Покажи оповідання»

ДЕ ЗИМУЮТЬ ЖАБИ?

 

 Самий важкий час для наших тварин — це зима з її холодами. Як від них урятуватися? Багато птахів летять на південь, де морозів не буває. Ведмеді всю зиму сплять у своїх барлогах.

Ну а жаби? Коли приходить осінь, вони шукають затишне містечко де-небудь у ставку або болоті, забиваються глибоко в тину засинають на всю зиму. Іноді вони навіть промерзають і стають твердими, як льодинки. Але пригріє навесні сонце, розтопить лід, і жаби теж відігріються, вилізуть назовні й почнуть свої концерти. Виходить, жаби пристосовані до нашої зими, тому вона для них і не страшна.

До чого ще пристосовані жаби, крім клімату? Так до води. Напевно, ти не раз бачив, як лежить жаба під її поверхнею, розкинувши лапки, — так, що зовні тільки ніс та очі. Лежить, носом дихає, а очами навколо поглядає — чи немає якої небезпеки. Побачить тебе, гребне перетинчастими лабетами й сховається на дні.

А чи є що-небудь загальне в жаби, крокодила й бегемота? На перший погляд — нічого. Жаба маленька, прудка й нікому, крім мух, не страшна. Крокодил великий і зубастий, він спритний мисливець. Бегемот величезний, неповороткий і їсть траву. Але всі вони живуть у воді, люблять лежати в її поверхні. Дихати їм у цей час потрібно? Дивитися необхідно? Тому в них над водою виступають тільки очі й ніздрі.

 Глянь на картинку.

Бегемот — зовсім як велика жаба, а крокодил схожий на худого бегемота. І це тому, що всі вони пристосовані до життя в поверхні води. Учені давно помітили, що якщо різні тварини ведуть однаковий спосіб життя, то вони стають схожими один на одного.

 

-         Запишіть, будь-ласка, свої враження від нашої зустрічі. Дякуємо всім, хто приймав сьогодні участь в нашому брейн-рингу.

Ось і добіг кінця Брейн – ринг. Надаємо слово журі.






















З 22 грудня 2020 року по 24 грудня 2020 року в ДНЗ "Рушничок" відбудуться Новорічні ранки по всіх вікових групах, а саме за таким графіком:

Вівторок, 22.12.20 р.

09.15 - мол.гр. "Казка"
10.15 - сер.гр. "Їжачок-Хитрячок"
11.15 - ст.гр. "Зернятко"
15.30 - мол.гр. "Калинка"

Середа, 23.12.20 р.

09.15 - мол.гр. "Кіт-Воркіт"
10.15 - ст.гр. "Івасик-Телесик"
11.15 - ст.гр. "Малятко"
15.30 - мол.гр. "Соняшник"

Четвер, 24.12.20 р.

09.15 - мол.гр. "Сонечко"
10.15 - сер.гр. "Ромашка"
11.15 - сер.гр. "Веснянка"
15.30 - мол.гр. "Дивоцвіт"




19 грудня - по всій Україні шанують і святкують улюблене свято і дітей, і дорослих - день Святого Миколая!

Сьогодні, 21 грудня до всіх дітей дитячого садочка "Рушничок" завітав Святий Миколай і привітав любу малечу гостинцями, подарунками, різними дарунками, за які діти чемненько дарували в подяку вірші.


Сьогодні до нас Миколай завітає,
Дарунки усім принесе.
І кожен, хто любить його і чекає,
Отримає щось чарівне!


Святий Миколай, ми слухняними були,
На тебе чекали весь рік!
Святий Миколай, ми тебе не забули,
До нас завітай на поріг!

Ми пісню тобі заспіваєм веселу
Про те, як у дружбі живем!
В великих містах і малесеньких селах
До тебе на свято ідем!


Дідусь і бабуся, і мама, і тато,
Як були малими дітьми,
Чекали також на це радісне свято,
Сьогодні ж чекаємо ми!










11 грудня в ДНЗ "Рушничок" під керівництвом музичного керівника
Тетяни Станіславівни Гудименко відбулась театралізована вистава,
яка присвячена обрядовому народному дійству як Андріївські вечорниці або "Калита".
Діти старшої групи "Івасик-Телесик" на чолі зі своїм вихователем" Анастасією
Валеріївною Бірюковою перейнялися обрядом наших предків й показали неймовірні українські
традиції, обігруючи їх різноманітними народними іграми, включаючи народні таночки, пісні
та оркестр (Гра на народних музичних інструментах). Запрошені гості з середньої
групи "Їжачок-Хитрячок" та їх вихователь Руденко Юлія Олександрівна, мали змогу
прийняти участь в різних народних іграх та обіграти обряд "Кусання калити".
Всі учасники народного дійства були в захваті від проведеної розваги, отримавши масу
задоволення й позитивних емоцій.

Розвага "Андріївські вечорниці"


Сценарій розваги «Андріївські вечорниці»

Мета: виховувати у дітей інтерес та повагу до народних традицій, народного гумору, дати дітям змогу побачити звичаї зсередини, безпосередньо взяти

в ньому участь.

Матеріал:українська кімната, муляжі фруктів, овочів, пирогів,

справжнє тісто для вареників, зображення печи.

Господиня:

Діти, сьогодні свято Андрія. Хтось знає що це за свято? І як його святкують? (припущення дітей)

Це свято на честь апостола Андрія, першого учня Ісуса Христа. Цього дня

вітають з іменинами всіх чоловіків на ім*я Андрій. А ще у народі цього дня святкували дуже давнє свято Калити. Молодь збиралася разом, проводили ігри,

жартували. На Андрія обов*язково варили вареники. Тож запрошую вас до української світлиці. За звичаєм до хати заходять першими дівчатка.

Поспішайте, мої любі, все приготувати,

Бо вже вечорниці час розпочинати.

Нам смачних вареничків треба наліпити,

А щоб було веселіше - хлопців запросити!

Тож збирайтесь, не баріться,

За роботу всі беріться.

(Дівчатка під народну мелодію ліплять вареники)

Хлопчики:

Дівчатка, двері відчиніть , нас до хати вже пустіть.

Дівчатка:

А ви нас чемно попросіть - тоді і впустимо за мить.

Хлопчики:

Коли ваша ласка, то впустіть до хати, з вами Андрія стрічати.

Господиня:

Ой, дівчатка! Хіба ж то свято без хлопців? Гайда хлопці, в хату – будете жартувати, з нашими дівчатками Андрія справляти.

Хлопчики:

ми вам привели Андрія.

Господиня:

Дякуємо вам, адже без Андрія не може обійтися сьогоднішня подія.Давайте затанцюємо разом

( танець парами під народну мелодію)

Господиня:

А ще на Андрія грали у різні цікаві ігри. Хочете я і вас навчу?

ГРА «ЧОБОТИ»

(Діти у великих чоботах змагаються хто швидше оббіжить глечик, дідух чи щось інше)

ГРА «ГРИЦЮ, ГРИЦЮ, ДО РОБОТИ»

(Українська народна пісня)

НАРОДНА ГРА «СТРУМОЧОК»

НАРОДНА ГРА «У КІЗОНЬКУ»

Господиня:

Ох і розвеселили ви мене, геть забула про калиту.

Калита – хліб схожий на сонечко, люди завжди її пекли, бо взимку мало бачили сонечка. Подивіться на неї, яка вона рум*яна та ясна на весь світ прекрасна. Тепер треба підвісити її до стелі щоб у нас в хаті було своє сонечко!

Діти :

Ой калита, калита!

Із чого ти вилита?

З жита сповита,

Сонцем налита,

Для красного цвіту

По білому світу.

( господиня прив*язує калиту)

Господиня:

Хлопці , ану сідайте на коня(кочерга) та вирушайте калиту кусати.(Всі хлопці по черзі їдуть до калити)

ГРА « КУСАЄМО КАЛИТУ»

(всі по черзі під веселу мелодію кусають калиту, того хто не зміг вкусити мастять чорною фарбою, або клеять на руку відрізок клейкого паперу)

ГРА «ПЕРЕТЯГУВАННЯ КАНАТУ»

ГРА»ПІДНІМАННЯ ГІРІ»

ГРА НА МУЗИЧНИХ ІНСТРУМЕНТАХ (шумовий оркестр – гопак)

Хлопчики:

Дівчатка, ми в ігри грали, танцювали, на музичних інструментах грали то де ж наші варенички?Хіба ми їх не заслужили?

Дівчатка виносять вареники в мисках, ставлять на стіл.

Дівчинка:

Варенички наші великомученики

Велику муку терпіли:

В гарячій воді кипіли,

Сиром понапихані, маслом поналивані.

Господиня:

Дівчатка наші – справжні господині!

Який в нас стіл чудовий нині!

Гора вареничків смачних!

Спочатку пригостимо нашого хлопчика Андрія, адже сьогодні його свято. А тепер і ми з вами почастуємося.

(Діти пригощаються під українську мелодію)









Управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради

Дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок )комбінованого типу «Рушничок»

вул. Київська 170 «А», м. Обухів,  Київська обл., 255700,

тел./ телефакс (04472) 6-62-07,  7-37-50 е-mail:

dnz_ rushnichok@ukr.net


ПЛАН

 заходів до тематичного тижня

 «Всеукраїнський тиждень права»

з 01.12.20 - 04.12.20 р.р.,

 

№ П/П

Назва заходу

Відповідальний

1

Методичні рекомендації:

«Правове виховання в освітньому процесі дошкільного закладу»

Завідуюча ДНЗ,

вихователь - методист

2

Консультація:

 «Конвенція ООН про права дитини».,

-         «Профілактика жорстокого поводження з дітьми в родині»;

-         «Права батьків, права дітей»;

-         «Заохочення і покарання»;

-         «Чи Вміємо ми вирішувати конфлікти з дітьми»;

-         «Зрозумій і підтримай!

Вихователь - методист

3

Провести тематичні заняття та бесіди з дітьми на теми :

 -  «Я самий-самий» (Право на збереження своєї індивідуальності, 

 - «Дітям про їхні права».,

- "Що таке право?", 

- «Дитина має право на життя та ім'я», 

- « Праця та відпочинок»;

- «Право на освіту» .

Вихователі груп середнього та старшого дошкільного віку

4

Провести конкурс малюнків:

-          «Яке ти маєш право?»;

 «Мої права».

Вихователі груп середнього та старшого дошкільного віку

5

Оформлення фотовиставки: «Я і мої права»

Вихователі груп середнього та старшого дошкільного віку

6

Провести правову вікторину «Казкове право»

Вихователі груп середнього та старшого дошкільного віку

7

Організувати та провести круглий стіл щодо проблеми прав людини за темою : «Чи потрібно дітям знати про їх права?»

Вихователь - методист

8

Провести консультації психолога для  педагогів «Стоп насильство»

Практичні психологи

9

Тематичні бесіди, ігри, ігрові вправи з дітьми

Вихователі груп дошкільного віку

10

Організувати та провести книжкову виставку для педагогів:

 «Право у нашому житті»

Вихователь - методист

11

Консультації для батьків щодо  інформації   захисту прав дитини (В соціальних мережах)

Вихователі груп дошкільного віку

12

Підготувати  інформацію щодо розміщення на сайті закладу

Вихователь - методист

13

Виставка дитячих робіт до теми «Долоньки – не для биття!»

Вихователі груп дошкільного віку

 

Вихователь-методист______________Н.С. Голованенко

 












 

Тематичні бесіди, ігри, ігрові вправи з дітьми

                                         ( старший дошкільний вік)

Тематичні бесіди з правового виховання

Права

1.  Що таке права?

2.  Які права є у тебе?

3.  Чи порушують твої права? Хто і де?

4.  Чим відрізняються права дорослих від прав дітей?

5.  Які документи охороняють твої права?

6. До кого ти можеш звернутися у разі порушення твоїх прав?

Обов'язки

1.  Що таке обов'язок?

2.  Чим обов' язок відрізняється від права?

3.  Які обов' язки ти виконуєш удома?

4.  Які обов'язки ти виконуєш у дитячому садку?

5.  Які обов'язки тобі неприємні?

6.  Які обов'язки ти виконуєш залюбки?

7.  У кого вдома найбільше обов'язків?

8.  Для чого потрібні обов'язки?

Життя

1.  Хто дав тобі життя?

2.  Як тобі живеться у родині?

3.  Хто живе поруч?

4.  Ти задоволений своїм життям? Чому?

5.  Яким ти хочеш бути?

6.  Чим собі подобаєшся?

7.  Який ти?

Імена

1.  Тобі подобається твоє ім'я?

2.  Чи хотів би ти, щоб тебе назвали інакше? Як?

3.  Чи знаєш ти, що імена «ростуть» разом з дітьми?

4.  Що таке по батькові? Як твоє повне ім'я та по батькові?

5.  Які імена та по батькові у твоїх батьків?

6.  Що означає твоє ім'я?

7.  Як називає тебе мама, коли хоче приголубити?

Відпочинок

1.  Для чого людині потрібен відпочинок?

2.  Як можна відпочивати?

3.  Який вид відпочинку тобі до вподоби?

4.  Як відпочиває твоя родина?

5.  Як би ти хотів відпочивати на вихідних?

6.  Які твої улюблені ігри?

7.  Які твої улюблені телепередачі?

8.  Чи подобаються тобі розвивальиі. ігри?

9.  Заняття спортом - це робота чи відпочинок?

Ціна людини

1.  За що цінують людину?

2.  За що цінуєш своїх друзів?

3.  За що, на твою думку, тебе цінують?

4.  Як до тебе ставляться оточуючі?

5.  Хто для тебе найдорожчий у світі?

6.  Як ти гадаєш, для кого ти найдорожчий у світі?

7.  Чи можуть бути матеріальні цінності дорожчі, ніж життя людини? Чому?

Дидактичні ігри з правового виховання

( старший дошкільний вік)

1. Гра «Як тебе звати?».

Мета: Усвідомлення дітьми того, що кожна людина має ім'я та по батькові.

Правила гри:

Малята стають колом, кожен передає «сердечко» і називає того, хто стоїть поруч, пестливим іменем. Останнім у колі опиняється вихователь. Вихователь привертає увагу дітей до того, що його ім'я прозвучало разом із по батькові. Пояснює , що дорослих називають на ім'я та по батькові на роботі, а на ім'я - лише близькі люди. 4 як вас називатимуть, коли ви станете дорослими? вихователь передає сердечко і кожен називає себе на ім'я та по батькові.

2. Гра «Мій день народження».

Мета: Усвідомлення дітьми того, що діти однієї вікової групи мають різні дати народження.

Правила гри:

Вихователь пояснює призначення круга поділеного на чотири сектори: зима, весна, літо, осінь. Пропонує дітям розмістити свої фотографії в секторах за датою народження та поділитися на чотири команди.

Завдання:

Придумати, якими плодами (овочами, фруктами, ягодами) іменинники частуватимуть своїх гостей. Діти колективно вибирають і викладають плоскі зображення на круг, що символізує тацю.

3. Гра «Я і моя родина»

Мета: Усвідомлення взаємопов 'язаності людей у родині, свого місця у сім'ї відносно старших і молодших.

Словник: сім'я, тато, мама, брат, сестра, бабуся, дідусь, син, дочка, онук, онучка.

Правила гри:

Вихователь підводить дітей до висновку, що у кожного з них є родина. Пояснює, що родини бувають різні за складом, кількістю дітей і дорослих. Вправляти малят в називанні себе онуком, братом, сином, або онукою, сестрою, дочкою.

Завдання:

1. Малюк вибирає матрицю, яка на його думку відповідає складу його сім'ї.

2.  Навпроти зображення дитини ставить літеру «Я» і далі пояснює; «для мами я дочка, для бабусі я - онука, для брата я - сестра».

3.  Складання розповіді про свою родину (прізвище, ім'я по батькові членів сім'ї, рід занять, як відпочивають удома).

4. Гра: «І це чудово!»

Мета: Усвідомлення відповідальності перед своїми близькими, осмислення дієвого піклування.

Правила гри:

Малята стають колом. Вихователь дає зразок мовлення: «Мене звати Віра Іванівна. Я люблю частувати свою родину смачними пирогами». Діти роблять жест схвалення (великий палець відігнуто і піднято вгору, інші стиснуті в кулак) і хором промовляють: «ї це чудово». Кожен малюк неодмінно повідомляє щось пов'язане з його піклуванням про свою сім'ю і отримує схвалення дітей.

5. Гра «Сонечко веселе - сонечко сумне»

Мета: Усвідомлення дітьми того, що кожна людина має права і їх не можна порушувати.

Правила гри:

Гра використовується як частина заняття під час ознайомлення з правами дитини, їх закріплення.

Вихователь пропонує дітям пригадати, які права були порушені в казках: Г.АНДЕРСЕНА «Гидке каченя»; Ш.ПЕРО «Червона Шапочка»; Українська народна казка «Коза - дереза».

Вихователь пропонує дітям викладати промінці до веселого або сумного сонечка, відповідно моральної ситуації в казці:

До якого сонечка ми звертаємось?

 

Тематичні бесіди та ігрові вправи на формування почуття власної гідності та самосвідомості

(старший дошкільний вік)

Конкурс на найкращий комплімент

Разом з дітьми провести конкурс на найкращий комплімент. Діти повинні зробити комплімент самому собі, друзям, виховательці, подрузі, іграшкам. Компліменти можна передати за допомогою слів, жестів, міміки.

Кого вам було шкода

Запропонувати дітям перерахувати всіх тих, кого їм було шкода і за що Згадати випадки проявів жалю до дітей зі своєї групи. Коли? Як проявлялася жалість? Давайте пожаліємо „Зайчика", якого кинула хазяйка під дощем.

Як захистити себе

Згадати з дітьми їхню адресу, прізвище, номер телефону, де працюють

батьки, де їх можна знайти. Обіграти такі ситуації: що ви будете робити якщо

заблукаєте в магазині, на незнайомій вулиці; якщо на вулиці до вас потнуть

чіплятися незнайомі люди; якщо ви вдома самі, а в двері стукають, дзвонять і

стверджують, що вони з міліції. Для того, щоб дитина змогла діяти в екстремальних ситуаціях проводяться рольові ігри. Нехай дитина в цій ситуації

вирішить до кого і як краще звернутися за допомогою, „подзвонити" в міліцію

бабусі, дідусеві, нехай покаже, як зачинить із середини двері, і як потім їх відчинить.

Снігова королева

Вихователь пропонує пригадати казку Г.-Х. Андерсена „Снігова королева"

Діти розповідають, що в цій казці було дзеркало, відображаючись в якому все добре і прекрасне перетворювалося на зле. Скільки лиха натворили частинки цього дзеркала, коли потрапили в очі людям.

 Але в цієї казки є продовження: коли Кай і Герда підросли вони зробили чарівні окуляри, в яких можна роздивитися те гарне, що є в кожній людині Діти

приміряють окуляри. Дивляться на своїх товаришів і намагаються побачити якомога більше гарного і розповісти про це.

Квітка свого імені

Мета. Формувати у дитини знання про те, що ім'я вказує на її

індивідуальність. Вчити радіти своєму імені, знати свої ласкаві імена Дати розуміння того, що вони вказують на відміну від інших, засвідчують позитивне ставлення рідних і близьких.

Кожній дитині дається аркуш із зображенням квітки без пелюсток Діти вирішують, що для того, щоб квітка була гарною треба наклеїти пелюстки Кожна пелюстка є ласкавим іменем дитини. Найулюбленіше ласкаве ім'я виділяється іншим кольором. А щоб квітка була ще гарнішою, дитина серед інших запропонованих ш імен вибирає своє і вставляє його в середину квітки.

Дидактична гра „Чарівна скринька"

Мета. Допомогти дітям у розвиткові самосвідомості: всі діти однаково важливі.

Обладнання. Гарна скринька з дзеркалом усередині.

Вихователь приносить скриньку і говорить: „Діти, в мене чарівна скринька дає можливість дітям розглянути її). Зазирнувши в скриньку кожен з вас зможе побачити зображення „найважливішої людини на Землі". Але не можна розкривати „таємницю": розповідати, кого побачив, поки всі діти по черзі не зазирнуть у скриньку".

Гра на визначення ..досягнень" дитини в день її народження або в якийсь інший важливий для неї день

Матеріали: джерело світла - сонце, глобус, паперові корони для кожної дитини.

Готуючись до цього дня діти виготовляють якісь невеличкі подарунки з

паперу, природного, або якогось іншого матеріалу, які б вони хотіли подарувати імениннику.

Можна продумати з кожною дитиною вітання, приємні слова для іменинника.

Зібравши вихованців у коло, вихователь розповідає їм коротку історію життя іменинника від народження до нинішнього моменту. Джерело світла стоїть в середині кола. Іменинник, тримаючи в руках глобус, обходить навколо „сонця"

стільки разів, скільки йому виповнилося років. Тим часом вихователь розповідає, як ця дитина змінилася за цей час. Можна використати розповіді дітей про свого товариша.

Джерело світла може бути пласким або об'ємним.

Особливу святкову атмосферу допомагає створити паперова корона, яку одягає кожна дитина.

Дидактична гра ..Ім'я"

Мета. Розвивати цілісне ставлення до себе та до свого імені.

Обладнання. Картки з іменами дітей.

Хід гри

Дитині пропонується придумати собі ім'я, яке б вона хотіла мати чи залишити своє. Запитати дитину, чому їй не подобається чи подобається своє ім'я чому дитина хоче, щоб її називали по-іншому.

Часто відмова від свого імені означає, що дитина незадоволена собою чи хоче бути краще (в своєму розумінні), ніж вона є.

Якщо дитині не подобається ім'я, запропонуйте їй цікаву історію про позитивнии вчинок хлопчика чи дівчинки, яку звали саме так, як цю дитину

Розказати про походження цього імені.

Дидактична гра „Ми та наші імена"

Мета. Розуміти важливість кожної особистості, що власне ім'я вказує на її індивідуальність, на статеву та національну належність, що ім'я вказує на відмінність від інших.

Обладнання. Картки з іменами дітей.

ХІД гри

Вихователь разом з дітьми розглядає картки, діти вибирають картки зі своїми іменами. Вихователь допомагає вибрати іншим дітям. Спитати дітей, як їх називають вдома „ласкавим" ім'ям, вибрати своє „ласкаве" ім'я. Чим вони відрізняються, порівняти картки. Чи є діти з однаковими іменами? Чим вони відрізняються один від одного і чим схожі, розповісти. Чи є діти схожі статурою, поведінкою, але з різними іменами?

Розказати дітям, що означають їхні імена.

 

 

Ігри - стимулювання духовного типу поведінки

„Ми любимо один одного"

(дні народження)

На початку року вихователь складає список днів народження усіх вихованців. Напередодні він повідомляє всіх про День народження дитини. Кожен має приготувати невеликий подарунок для іменинника, який, в свою чергу, повинен приготувати сюрприз для всіх. Наступного дня іменинника просять на деякий час вийти з кімнати. В цей час діти кладуть подарунки на його стіл. Коли він заходить, усі вітають його, а він дарує свій сюрприз.

„Який мій друг"

Діти сідають у коло. Вихователь просить кожного подумати і назвати позитивну якість свого друга. Потім по черзі діти показують її рухами. Якщо одну якість називає більшість дітей, то вихователь пропонує їй оселитися в групі.

Виділяється окреме місце і віднині малюки знають, що це місце, наприклад, Доброти. По черзі вони можуть там сидіти, щоб бути добрими. Кожного тижня можна обирати нову якість.

„Свято Розуміння"

Раз на місяць вихователь та діти проводять у групі Свято Розуміння. На це свято малюки запрошують своїх рідних, друзів. Попередньо готується концерт, у якому кожна дитина бере участь. На святі можна показати виставу, альбоми з малюнками вихованців.

„Поділися з іншим"

Вихователь розповідає дітям, що в молодшій групі (або в дитячій лікарні) малюки потребують іграшок або книжок і просить їх принести не дуже потрібну їм іграшку чи книжку. Свої подарунки вихованці віддають іншим дітям. Протягом року можна організувати кілька таких відвідувань.

 

Ігри на розвиток емоційно-комунікативної сфери дітей

„Піраміда любові"

Діти стають у коло. Вихователь говорить „Кожен із вас щось або когось любить. Я люблю... Розкажіть і ви кого і що ви любите" (розповіді дітей). „А зараз ми побудуємо піраміду любові із наших рук. Я назву того, кого я поважаю і покладу свою руку, потім кожний із вас називатиме того, кого він поважає і кластиме свою руку (діти будують піраміду любові). Ви відчуваєте тепло рук? Вам приємний цей стан? Подивіться, яка висока в нас вийшла піраміда. Висока, тому що ми поважаємо і нас поважають".

„Сонячний зайчик"

Вихователь повідомляє, що він спіймав „сонячного зайчика", пропонує передати його по колу, щоб кожен міг зігрітися його теплом і з приємною усмішкою передати товаришу. Коли „зайчик" повертається до вихователя, він звертає увагу дітей на те, що за цей час „зайчик", зігрітий дітьми, виріс і не поміщається в долонях. „Зайчика" випускають, але кожний ловить частинки його тепла, ніжні промені сонця.

„Різнокольоровий букет"

Кожна дитина називає себе квіткою і знаходить собі до пари іншу квітку, пояснюючи свій вибір. Потім усі „букетики" об'єднуються в один „букет" і водять хоровод квітів.

Вправи на розвиток образу „Я"

Вправа 1.

Дітям читається казка про чарівні люстерка. Після прочитаної казки пропонується дитині зобразити себе в 3-х люстерках. В зеленому - якою вона уявляє себе, в червоному - якою бачать люди, в блакитному - яка вона є. Що потрібно зробити, щоб в усіх дзеркалах було однакове зображення?

Вправа 2.

Дитині пропонується уважно подивитися на себе в дзеркало. „Уважно подивись на себе в дзеркало, дай відповідь на запитання - якого кольору в тебе очі, волосся, якого ти зросту? Порівняй себе з ким-небудь, або чим-небудь. Чим твоя зовнішність відрізняється від зовнішності інших? Що в твоїй зовнішності є привабливим?"

Вправа 3.

Інструкція „Це наш дім". На найвищому поверсі живуть найрозумніші, слухняні, чесні діти, на найнижчому ті, хто не дуже слухняний, ображає своїх друзів, не може гарно себе поводити. Розселенням в цьому будинку займається чарівник. На якому поверсі чарівник поселить тебе? Чому?

Вправа 4.

З паперу вирізають кольорові картки - назви рис характеру.

Інструкція - „Подивись на коло - в ньому дитина. Це ти. Розклади картинки навколо малюнка таким чином: якщо якість, яка позначається відповідною карткою проявляється дуже часто, поклади її поруч з дитиною, якщо рідко - поклади далі. Якщо такої риси немає - картки слід покласти за межами кола".

Ігри та вправи, які сприяють розширенню області правових знань, знайомлять дітей зі службами екстреної допомоги, формують почуття особистої безпеки

я маю право..."

Мета. Розширити область правових знань.

Обладнання. Набір сюжетних картинок до статей „Конвенції ООН про права дитини". Картинки з зображенням ситуацій, які не розглядаються в „Конвенції" (дитина їздить на велосипеді, поливає квіти і т.д.). Шаблон „Я маю право" (може бути, наприклад, у вигляді знака „ + " або сонечка).

Діти по черзі вибирають ті картинки, які стосуються статей Конвенції і розкладаються біля шаблона „Я маю право". Потім кожна дитина пояснює свій вибір, інші обговорюють правильність свого вибору.

„Я не повинен..."

Мета. Вчити розрізняти поняття „можу", „повинен", „хочу".

Обладнання. Серії сюжетних картинок, пов'язані з правильними і неправильними взаємовідносинами в системах: дорослий - дитина- дитина -

дитина; дитина - оточуючий світ. Шаблон „Я не повинен" (наприклад зображення знака „ -„ або хмаринки).

Діти розкладають навколо шаблона ті картинки, які зображають ситуації, які не повинні бути у взаємовідносинах між людьми, між людиною і природою, людиною і оточуючим світом. Потім пояснюють свій вибір.

„Швидка допомога"

Мета. Вчити дітей у випадку необхідності дзвонити в службу медичної допомоги за телефоном 03.

Обладнання. Іграшкова машина „Швидка допомога". Сюжетні картинки з зображенням різних ситуацій. Білі лікарські халати на кожного учасника гри.

На столі розкладаємо сюжетні картинки. Бригада „Швидкої допомоги" (5-6

дітей) повторює номер телефону своєї служби, їде на „виклики" (діти рухають

машину від картинки до картинки і забирають у лікарню (збирають картинки) тільки тяжкохворих людей".

Інші обговорюють дії бригади „Швидкої допомоги".

Якщо незнайомець стукає в двері

Мета, Вчити дітей відчиняти двері, коли вони самі вдома, тільки людям які живуть з ними в одній квартирі.

Вихователь і діти розігрують ситуації, в яких дитина, знаходячись в квартирі сама, не повинна впускати незнайомців.

Хтось із дітей стоїть за дверима, інші вмовляють її відчинити двері використовуючи різні обіцянки, ласкаві слова та інтонації.

Наприклад:

-         листоноша приніс листа;

-         міліціонер прийшов у справах;

-         медична сестра принесла ліки для бабусі тощо.

Куди бігти, якщо за тобою женуться Мета. Навчити дітей різними способами реагувати на загрозливу ситуацію. Діти розглядають картинки з зображенням парку, безлюдної дороги, зупинки, людьми, що чекають на автобус, поста ДАІ. Діти висловлюють і обговорюють свої думки щодо того, куди слід бігти від переслідувачів.

 

 

Ігри та вправи, спрямовані на розвиток у дітей навичок спільної діяльності, почуття колективізму, розуміння індивідуальних особливостей інших людей, формування уважного, доброзичливого ставлення долюдей і один до одного

„Біографія за фотографією"

Мета. Вироблення чуйності до переживань іншого.

Для цієї вправи вам знадобляться кілька фотографій. Добре, якщо ці фотографії принесуть самі діти, але в цьому разі слід простежити, щоб кожній дитині дісталася не та фотографія, яку принесла вона сама. Діти складають розповіді про людей, зображених на фотографії. Особливу увагу слід звернути на те, що в даний момент відчуває ця людина, які можливі причини цих переживань.

„Поводир"

Мета. Розвивати почуття відповідальності за іншу людину, довіри один до одного.

Вправи виконуються в парах.

Спочатку ведучий водить веденого з пов'язкою на очах, відчуваючи почуття керівництва і відповідальності за його безпеку. Потім діти міняються ролями.

„Квітка - семицвітка"

Мета. Сприяти розвиткові уміння робити правильний вибір, співпрацювати з однолітками.

Для цієї гри знадобиться квітка-семицвітка, а також червоні та жовті фішки. Кожен, зірвавши квітку, може задумати одне заповітне бажання. Розповісти про нього можна лише тоді, коли пелюстка облетить „увесь світ". По черзі діти кружляють з пелюстками разом з іншими.

Якщо загадане бажання пов'язане із задоволенням її особистих потреб - дитина одержує жовту фішку, якщо воно має суспільне значення - червону. Зібравши в кінці гри усі фішки, можна визначити рівень морального розвитку групи, але не варто говорити про дітям, оскільки в подальшому вони можуть приховувати свої заповітні бажання, підлагоджуючись під оцінки дорослих.

„Казка"

Мета. Сприяти кращому усвідомленню себе, оцінці своїх кращих якостей.

Дитині пропонується вигадати казку про людину, яку звуть так само, як і її, спираючись на значення і звучання імені.

Наприклад, Марина - морська, казка про дівчинку, яка живе у морі.

„Приділи увагу іншому"

Мета. Вчити дітей висловлювати своє позитивне ставлення до інших людей, вчити приділяти і приймати знаки уваги.

Діти стають у коло і по черзі говорять, щось позитивне одному з учасників гри. Знаками уваги можуть відзначитися особистісні якості, зовнішність, манера поведінки тощо. У відповідь дитина говорить: „Дякую, я теж думаю, що я..." (повторює сказане їй, а потім вона підкріплює це ще однією похвалою на свою адресу: „А ще я думаю, що я...").

„Назви свої сильні сторони"

Мета. Розвивати уміння думати про себе у позитивному плані.

Кожна дитина протягом кількох хвилин має розповідати про свої сильні сторони - про те, що вона любить, цінує й приймає, про те, що дає їй почуття впевненості у собі.

Не обов'язково говорити тільки про позитивні риси характеру. Важливо, щоб дитина говорила прямо, не принижуючи своїх хороших якостей.

„Близнюки"

Мета. Допомогти усвідомити й прийняти індивідуальні особливості власні й особливості інших людей.

Обігрується сюжет, коли всі навколо стали абсолютно однаковими. Однаково мислять, одягаються тощо. Після гри проводиться обговорення, чи сподобалося бути всім однаковими, у чому полягали труднощі.

„Компліменти"

Мета. Допомогти дитині побачити свої позитивні сторони, відчути, що вона приймається й цінується іншими дітьми.

Гра починається зі слів: „Мені подобається в тобі..." Дитина говорить цю фразу усім учасникам гри, дітям і дорослим. Інші учасники також говорять компліменти решті, намагаючись, щоб ці компліменти були різні.

„Спиною один до одного"

Мета. Вчити виділяти характерні особливості зовнішності людини.

Двоє дітей впродовж однієї хвилини дивляться один на одного, потім повертаються спиною. Спочатку одна дитина описує зовн




З 16 листопада 2020 року по 20 листопада 2020 року в ДНЗ "Рушничок" проводиться тематичний тиждень БЖД дорожнього руху.

(План дій додається)


 

Управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради

Дошкільний навчальний заклад

 ( ясла-садок )комбінованого типу «Рушничок»

вул. Київська 170 «А», м. Обухів,  Київська обл., 255700,

тел./ телефакс (04472) 6-62-07,  7-37-50 е-mail:

ryshnichok_dnz@ukr.net

            

 

 ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                            Завідувач ДНЗ

                                                                           --------------О.В.Герасимчук 

 

 

ПЛАН

заходів щодо організації проведення тижня    

 безпеки дорожнього  руху в ДНЗ «Рушничок»

із 16.11.2020р. по 20.11.2020р.

 

№п/п

Захід

Хто відповідальний

Дата проведення

1.

-         Наказ про проведення тематичного Тижня безпеки дорожнього руху;

-         Відкриття Тижня знань Безпеки дорожнього руху;

-         Підготувати плани роботи БЖД з дорожнього руху для всіх вікових груп;

-         Виставка матеріалів та дидактичних посібників з даної теми в методичному кабінеті;

-         Бесіда: «Дисципліна дорослих на вулиці – запорука безпеки дитини!»

 

Завідуюча ДНЗ

 

 

 

Вихователь-методист

 

Вихователі всіх вікових груп

 

 

Вихователь-методист

 

 

 

Вихователі всіх вікових груп

За тиждень до проведення

 

 

16.11.2020

 

 

16.11.2020

 

 

 

З 16.11.20 р.

по 20.11.20 р.

 

 

 

Протягом тижня

2.

Консультація для вихователів ДНЗ про проведення тижня безпеки дорожнього руху:

«Як подбати про безпеку дітей на дорозі?».

Вихователь-методист

17.11.2020

2.

Провести бесіди на всіх вікових групах: «Це повинні знати всі діти!»

Вихователі

Протягом тижня

 

3.

Розмістити в групових кімнатах інформаційні ширми по темі «Дорожній рух»

Вихователі

З 16.11.20 р.

по 20.11.20 р.

4.

 Для батьків подати інформацію «Поради батькам про безпеку дорожнього руху»

(Он-лайн – соціальні мережі, Viber)

Вихователі

З 16.11.20 р.

по 20.11.20 р.

5.

Провести заняття на всіх вікових групах:

1) «Світлофор – наш друг і помічник!» - молодші групи.

2) «Небезпека на вулицях. Ми – пасажири» - середні групи.

  3) «Дорожні знаки.

Регулювальник.» - старші групи.

 

Вихователь-методист,

       вихователі

З 16.11.20 р.

по 20.11.20 р.

6.

Розіграти Піші переходи для дітей на вулиці міста(перехід через регульований пішохідний перехід та не регульований, особливості, відмінності)  на території ДНЗ

Вихователі,

інструктор з фізкультури

З 16.11.20 р.

по 20.11.20 р.

7.

Виставка малюнків « Моя сімя за безпеку дорожнього руху» (роботи підготовлені вихованцями ДНЗ та їх родинами)

Вихователь-методист,

вихователі

На протязі тижня

8.

Бесіди та практичний тренінг з працівниками ДАЇ:

-         Моделювання ситуації «Переходимо вулицю»;

-         СРГ «Школа дорожньої науки»;

-         СРГ «Автомобілі на дорозі»;

-         Інтегроване заняття-гра з дорожньо-транспортного травматизму;

-         Моделювання проблемних ситуацій;

-         Малювання «Дорожній рух»;

-         Виставка дитячих робіт, згідно Тижня безпеки дорожнього руху.

Завідуюча ДНЗ,

Вихователь-методист,

Вихователі всіх вікових груп

19.11.20 р.

9.

Перегляд театральної  вистави «Обережно, діти!» (На закріплення знань дітей про правила вуличного руху та поведінки на дорозі)

 

На сер.гр. «Їжачок-хитрячок»

Вихователі Таргонська О.В.

Руденко Ю.О.

20.11.2020

10.

Узагальнюючі заняття:

-         Для чого потрібно знати правила дорожнього руху;

-         Небезпечні ситуації на дорогах. Хто їх створює?;

-         Дорожні знаки – Азбука для водіїв та пішоходів;

-         Читання художньої літератури з даної теми БЖД.

Вихователі всіх вікових груп

З 16.11.20 р.

по 20.11.20 р.

 

Вихователь-методист _________Н.С. Голованенко

 

Згідно Плану БЖД 19 листопада для моделювання різноманітних ситуацій на дорозі, задля безпеки наших вихованців, було проведено інтегрований захід, на який запрошено працівника ДПС - заступника командира 1 взводу Кавалерійської роти Управління патрульної поліції в м. Києві - Осипенка Ігора Миколайовича.

 

Розвага на тему:

«Увага! Діти на дорозі!»

(Згідно тематичного тижня БЖД дорожнього руху)








































































 




 

12 листопада 2020 року

для вихователів груп дошкільного віку були проведені такі консультації:

Під керівництвом вихователя старшої групи "Зернятко" Шляги Юлії Миколаївни на тему:

"STREAM - ОСВІТА: техніка + мистецтво" 

«Якщо хочеш виховати в дітях сміливість розуму, самостійність як особистісну рису, то створи такі умови, щоб спалахи їх думок утворювали царство думки, дай їм можливість відчути себе в ньому володарями.» Ш. Амонашвілі

SТRЕАМ-освіта — новий інтеграційний підхід до розвитку, виховання й навчання дітей. Цей напрям освіти інтегрує в собі завдання з формування в дітей загальних наукових уявлень про світ; ознайомлення їх з інформаційнокомунікаційними технологіями; розвиток уміння експериментувати, конструювати; навчання дітей основ опрацювання змісту тексту, грамоти, математики, а також різних видів мистецтва. Тож маємо в тісному взаємозв'язку розвивати здібності дошкільнят до точних та гуманітарних наук. Сучасні дошкільнята – відкриті, розкуті, комунікабельні. Старі іграшки та ігри не викликають у них особливого інтересу. Як же оновити зміст ігрової діяльності? Як створити умови не лише для формування ігрових умінь, а й для розвитку творчих здібностей, винахідливості, уяви, індивідуальності, фантазії? Ми педагоги-дошкільники добре розуміємо значення розвивального середовища для всебічного розвитку дитини. Останнім часом дуже змінилися вимоги до організації середовища закладу. Досвід свідчить, що становлення та розвиток особистості дитини відбувається здебільшого не на занятті, а в повсякденному житті, де дитина має змогу отримати значно різнобічніший і багатший емоційний і діяльнісний досвід. Не менш важливим є питання предметного наповнення розвивального середовища. Добір ігор та дидактичних засобів передбачає їх багатофункціональність. Створення авторських посібників власноруч та їх упровадження в освітній процес дошкільного закладу набуває все більшої популярності серед педагогів. Щоб викликати у дітей бажання самостійно гратись з дидактичним матеріалом, розвивати їх сенсорні здібності, логіку, 5 мислення, фантазію ми вирішили надати йому більш цікавого змісту. Реалізувати поставлене завдання допомагає новий напрям освіти — STRЕАМ. 

Основна ідея:

 Формувати нестандартне, інженерне мислення дітей, виховати інтерес до точних і винахідницьких здібностей, зацікавити малят математикою, бажання пізнавати світ та робити відкриття. Навчити дітей спостерігати та зрозуміти як рослинний та тваринний світ дає невичерпний матеріал для розв’язання різноманітних інженерних завдань.







  

                                  

Під керівництвом інструктора з фізичного виховання Плюти Оксани Володимирівни на тему:

СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗКУЛЬТУРНИХ ЗАНЯТЬ З ДОШКІЛЬНИКАМИ

Мета: удосконалювати знання педагогів про сучасні підходи до організації фізкультурних занять з дошкільниками.

 В даний час зростає роль дитячого садка у всебічному фізичному розвитку дітей. Це пов'язано з тим, що в останні роки в силу об'єктивних причин помітно збільшується кількість фізично ослаблених дітей. Велика частина батьків і педагогів занепокоєні інтелектуальним розвитком дитини, а фізичному розвитку не приділяють належну увагу. У зв'язку з цим в дитячих садках вводяться додаткові розвиваючі заняття, це і аеробіка, і ритміка та спортивні танці. Все більше і більше з'являється дитячих садків з басейнами. Але все ж, основне навантаження в плані фізичного розвитку дітей в дошкільній організації лягає на фізкультурні заняття, так як вони є однією з основних форм систематичного навчання, виховання та фізичного розвитку дітей в дитячому садку. Багато сучасних дослідників в галузі фізичного виховання дошкільників працюють над проблемою, як зробити, щоб фізкультурні заняття стали дійсно розвиваючими, цікавими, захоплюючими, пізнавальними. Вони вважають, що традиційна система занять з дітьми недостатньо досконала як за своєю структурою, так і за методикою навчання. Це спонукає інструкторів з фізичного виховання дітей до пошуку нових форм і методів нетрадиційного напряму роботи з фізичного виховання в дитячому садку. Вихід з цієї ситуації є – використання альтернативних, нетрадиційних фізкультурних занять у дошкільних організаціях. Все розмаїття у проведенні альтернативних фізкультурних занять допомагає педагогові розвивати у дітей інтерес до фізкультури, підвищити рухову активність дітей і моторну щільність занять. Сучасні науково-методичні уявлення про альтернативні заняттях з фізкультури ґрунтуються на наукових дослідженнях та досвіді практичних працівників. Обґрунтовані певні підходи до структури, змісту, типів занять, визначено критерії оцінки їх ефективності. Таким чином, альтернативна фізкультура в дитячому віці – це частина системи фізкультурнооздоровчого комплексу.

 Альтернативні заняття відрізняються від класичної структури заняття за рахунок використання нових способів організації дітей, нестандартного обладнання, внесення деяких змін у традиційну форму побудови заняття, залишивши незмінним головне:

• на кожному занятті повинні реалізовуватися завдання навчання, виховання і розвитку дитини;

 • навчання основним рухам повинне здійснюватися за трьома етапами: навчання, закріплення, вдосконалення;

 • зміст і методика проведення повинні сприяти досягненню тренувального ефекту, достатньої моторної щільності та розвитку фізичних якостей.











 23 жовтня в ДНЗ "РУШНИЧОК" 

                   під керівництвом завідуючої 

                 Оксани Василівни Герасимчук 

           відбувся практичний семінар на тему                            "Гудзикотерапія в ДНЗ".

Гудзикотерапія  сприяє розвитку дрібної моторики, можна сказати, що заняття з ґудзиками – справжній гімнастичний зал для тренування розуму. Головне завдання цієї ігротерапії – розвиток практичного інтелекту і навичок самостійності. Гра з ґудзиками розвиває особистість дитини, сприяє її адаптації в соціумі, активізує всі її психічні процеси: сенсорно-перцептивні, психомоторні, емоційно-вольові, пізнавальні та інші. Тому основну увагу цьому методу приділяють психологи, логопеди.Так, психологи рекомендують проводити ґудзиковий масаж, організовувати ґудзикове лото, ігри: акваріум, ґудзикове намисто, цикл ігор сімейні історії, родове дерево, тощо.

Цікавою є гра «Рибалка», в якій дитина в ролі рибалки, а ґудзики в ролі рибок. Діти визначають -  якого кольору «риба», яка їх вага, якої вона форми, тепла вона чи холодна. Пропонується також ускладнювати гру, при якій теж саме завдання діти повинні виконувати із заплющеними очима та інші ігри.

Це відносно новий метод корекції дітей з психофізичними вадами. Загальне правило гудзикової терапії – чим раніше дитина почне гратися тим легше зможе розвинути свої здібності і тим більших висот вона зможе досягти. Основними правилами для гудзикової терапії можна вважати:

1. Гра має приносити радість дитині і дорослому.

2. Зацікавлюйте дитину, але не змушуйте її гратися. Не доводьте заняття іграми до перенасичення.

3. Ці ігри творчі. Бажано, щоб вони виконувалися самостійно, тому їх, на мою думку, треба проводити після того, як діти засвоїли пальчикову терапію і пісочну терапію. Дайте дитині можливість мислити і навіть самій знаходити свої помилки. Дорослий повинен набратися терпіння не підказувати ані словом, ані зітханням, ані жестом, ані поглядом.

4. Щоб відчути порівняльну складність завдань перш ніж давати їх дітям, обов’язково виконайте їх самі.

5. Обов’язково починайте гру з дитиною з відповідного завдання. Успіх з початку занять неодмінна умова зародження цікавості.

6. Для більш старших дошкільнят пожвавлюйте гру казкою чи оповіданням, давайте ґудзикам імена, вигадуйте, фантазуйте поки дитину не почне захоплювати сам процес подолання труднощів, досягнення бажаної мети.

7. Не цікавитися грою дитина може з двох причин: у неї мало розвинені риси, необхідні у грі, чи дорослі силою змушують дитину гратися, самі того не розуміючи, що відбили у неї бажання до гри, тому більше хваліть її за успіхи.

ІГРИ З ҐУДЗИКАМИ:

Проводять у декілька циклів.

Перший цикл: «Знайомство та взаємодія»:

Гра «Ґудзиковий масаж»:

Велику коробку з під взуття наповнюємо різними ґудзиками. По черзі занурюємось у ґудзикове «море» спочатку руками (ак­тивізація мануального інтелекту), потім — ногами. Описуємо власні враження. Пробуємо не дивлячись на ґудзик «прочитати» його руками. Знайти схожі ґудзики.

Гра «Рибалка»:

У ґудзиковому морі дитина — рибалка, вона піймала рибку. Треба описати її:

Ø Якого кольору?

Ø  Яка вага?

Ø  Якої форми?

Ø  Вона тепла чи холодна?

Ускладнення гри: виконати те ж саме завдання, але із заплю­щеними очами.

 Гра «Акваріум»

Використовується миска з водою, де пла­вають рибки «твої» та «мої». Вгадай, де чия? Ускладнення гри: виконати те ж саме завдання, але із заплю­щеними очами.

Гра «Ґудзикове намисто»:

Розкласти всі ґудзики по поверхні столу. Давай зробимо по­дарунок бабусі — намисто з ґудзиків: на нитку набираємо ґу­дзики.

Ускладнення гри: намисто робимо тільки з червоних ґудзи­ків; — тільки з великих тільки з металевих, симетрично до цен­тру тощо.

Гра «Ґудзикове лото»

 Для гри використовуємо ґудзики у полотняному мішечку та дві книги з красивими ілюстраціями. Вибираємо по красивій картинці, та по черзі дістаємо ґудзики, називаємо колір, якщо такий є на обраній картинці — закриваємо його ґудзиком. У такій грі вже можуть бути переможці, це дає дитині можливість набуття соціального досвіду.

Другий цикл: «Сімейні історії»:

Відчуття власних «коренів» допоможе створити почуття впев­неності, захищеності, комфорту у дитини. Атрибути цих ігор (як психологічні замінники близьких для дитини людей) можна за­лишати на особистому столику (куточку) малечі, що особливо доцільно у періоди адаптації, або коли дитина буває у кімнаті на­одинці.

Гра «Події»

В нашій коробочці зібрані ґудзики, які колись носили на одязі всі члени нашої родини, ось цей ґудзик був колись на моїй сукні, у який...(згадується певна родинна подія).

Якщо гра проводиться в умовах дошкільного закладу, то її можна модифікувати таким чином: кожна дитина відшукує той ґудзик, який принесла вона у садочок, та розповідає про нього.

Гра «Родинне дерево»

Малюємо на папері дерево олівцями та на його гілках відпові­дно членам родини розміщуємо ґудзики, які належать відповід­ним родичам.

Можна використовувати «принцип величини»: на нижніх гіл­ках великі, вище — менші, діти — найдрібніші ґудзики — вгорі. Попутно формуються математичні уявлення «величина», «біль­ше», «менше».

Гра «Бабусин ґудзик»

Взяти ґудзик, який колись був на маминій (бабусиній) сукні. Дати дитини потримати його у долонях: «Цей ґудзик колись був на маминій (бабусиній) сукні. Давай подумаємо, що він «бачив»?











































































З 5 жовтня по 9 жовтня    в ДНЗ "Рушничок" проводиться тематичний тиждень безпеки дитини

                   (План дій додається)

 

П Л А Н

основних заходів підготовки до проведення

 «Тижня безпеки дитини» із 05.10.2020  по 9.10.2020 року 

 

№№

з/п

Зміст роботи

Форма роботи

Відповідаль-ний за виконання

Термін виконання

1.

1.1. Видати наказ про прове-дення «Тижня безпеки дитини»

1.2. Перевірити наявність усіх документів системи цивільного захисту в ДНЗ.

1.3. Перевірити наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності

Наказ

 

Накази, плани евакуації

тощо

Завідувач ДНЗ

За місяць до проведення

 

2.

Підготувати матеріали та оформити стенди «Бережемо життя і здоров’я дітей» за розділами «Дитина і природа», «Дитина і вулиця», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини» тощо.

Стенди з моделюванням пове-дінки в надзвичай-них ситуаціях

Вихователь-методист

За 2 тижні до проведення

3.

Провести лекцію «Морально-психологічна підготовка працівників ДНЗ до дій в екстремальних ситуаціях»,

Консультацію для працівників ДНЗ «Засоби пожежогасіння та порядок їх використання»

Лекція з де- монстра-цією наоч-них матеріалів

Практичні психологи

За тиждень до проведення

4.

4.1. Підготувати план проведення заходів з фізичної культури, які мають  бути проведені під час «Тижня безпеки дитини»:

- День здоровя;

- спортивна розвага «Ми весела дітвора»;

- засідання клубу «Малятко-здоровятко»;

- ігри естафети («Швидка допомога», «Хто спритніший»)

4.2. Перевірити стан спортивного обладнання.

Конспекти

Інструктор з фізичної культури

 під час проведення

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За 3- 5 днів

до проведення

 

5.

Провести екскурсію-огляд на тему: «Пожежна частина – рятувальники!»

Спостереження всіма віковими групами ДНЗ за робітниками Пожежної частини м.Обухів, які запрошені в ДНЗ

Завідуюча ДНЗ

Вихователь-методист

6 жовтня 2020р.

6.

 

Підготувати план проведення свят і розваг за тематикою безпеки дитини:

музичні розваги, згідно темиБЖД

План, конспект

Музичний керівник

7.10.20 р.

7.

6.1.Переглянути лялькову виставу за участю дітей старшої групи «Зернятко»  «Про вогонь нам треба знати – з ним не можна жартувати»

План розваг

Вихователь

9.10.2020р

8.

7.1. Оформити куточки «Безпека дитини» в кожній віковій групі.

7.2. Підготувати і оформити виставки дитячих малюнків на тему «На воді, на суші, вдома – все безпечне, все знайоме».

Куточки-стенди, виставки малюнків

Вихователі

За 2 дні до проведення

9.

8.1. Підготувати інструкції, пам’ятки з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків.

8.2. Перевірити стан та забезпеченість медичного обладнання.

8.3. Поповнити аптечку швидкої допомоги в медичному кабінеті та в усіх вікових групах.

Пам’ятка, інструкції

Медичний працівник, вихователі

За 2 дні до проведення

10.

9.1. Перевірити стан пожеж-них щитів та пожежного інвентарю, перезарядити за необхідності вогнегасники.

9.2. Перевірити стан електричного, опалювального обладнання, приміщень та території.

 Огляд, перезарядка вогнегасни-ків

Завідувач господар-ством

За 2 дні до проведення

11.

Провести «Практичний тренінг з евакуації» вихованців та працівників ДНЗ на тему «Дії керівного складу, працюючих та дітей у разі виникнення надзвичайної ситуації».

тренінг

Завідуюча, вихователь-методист, завідуюча господарством

08.10.2020р

 

12.

Провести з батьками лекцію про дії  під час екстремальних та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

Лекція

Вихователі (Он-лайн)

5.10.20-9.10.20

Вихователь-методист__________________  Н.С.Голованенко




8 жовтня в дошкільному закладі "Рушничок" було проведено практичне заняття-тренінг "Евакуація дітей під час пожежі" з метою навчання учасників навчально-виховного процесу правилам БЖД та набуття ними практичних навичок поведінки в умовах виникнення надзвичайних ситуацій. працівники ДНЗ та вихованці показали вміння та правила реагування в разі в разі виникнення надзвичайних ситуацій. В заході були задіяні 170 вихованців та 36 працівників ДНЗ.

























9 жовтня на старшій групі "Зернятко", вихователь Шляга Юлія Миколаївна,  відбулася театральна вистава до теми БЖД "Про вогонь нам треба знати - з ним не треба жартувати!"

Юлія Миколаївна : 

Діти, запамятайте: пожежі кожного року завдають нашій

державі  величезних збитків. У вогні гинуть люди, майно,

тварини, рослини. Значні кошти витрачає Україна на гасіння

пожеж. Тому щоб не трапилось біди – пожежі – і дорослі, і діти повинні постійно дотримуватися вимог протипожежної безпеки.. Памятайте, що треба бути обережними з вогнем і хай вам завжди допомагає Добрий Вогник!

















До нових зустрічей у нашому театрі.






22 вересня 2020 року  в ЗДО "Рушничок" відбулась спільно-організована форма співпраці педагогів закладу - 

Година вихователя на тему "Професійне зростання педагогічних працівників".

МЕТА : формування у педагогів високих професійних ідеалів, потреб в постійному саморозвитку і самовдосконаленню.
Підтема: Сучасний вихователь ЗДО і спостережливий вихователь. Який він?




Управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради

Дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок )комбінованого типу «Рушничок»

вул. Київська 170 «А», м. Обухів,  Київська обл., 255700,

тел./ телефакс (04472) 6-62-07,  7-37-50 е-mail:

ryshnichok_dnz@ukr.net

  

ГОДИНА ВИХОВАТЕЛЯ: Професійне зростання педагогічних працівників.

Тема : «Сучасний вихователь ЗДО. Який він? Спостережливість вихователя як одна з важливих професійних якостей педагога!»

Мета: формування у педагогів високих професійних ідеалів, потреб в постійному саморозвитку і самовдосконаленні.



Підготувала й провела :

вихователь-методист

Голованенко Н.С.



Сучасний вихователь ЗДО і спостережливий вихователь — який він?

МЕТА:

сприяти усвідомленню важливої ролі спостережливості в педагогічній діяльності;

спонукати до самостійного розвитку спостережливості.

 

ЗАВДАННЯ:

формувати уявлення про сутність професійної спостережливості педагогів;

сприяти адекватному самооцінюванню рівня розвитку власної спостережливості;

спонукати до пошуку шляхів розвитку власної спостережливості під час професійної діяльності. 

ХІД СЕМІНАРУ-ТРЕНІНГУ:

Ведуча:

Добрий день, шановні колеги! Рада вітати вас на семінарі-тренінгу.

Розглянемо для початку інформацію – Хто такий сучаний вихователь в ЗДО і які його функції…

Яким повинен бути вихователь дитячого садка в сучасних реаліях? Дана професія є особливою за своєю значимістю і сутністю. Специфіка праці полягає в тому, що в якості основного об'єкта виступає дитина, яка є унікальним творінням природи. Вихователь повинен займатися духовним, психічним, фізичним розвитком малюка. Саме з цієї причини, робота вихователем в дитячому саду є однією з найвідповідальніших і важливих в сучасному світі.

Вихователь - це не тільки професія, це покликання, яким відзначена далеко не кожна людина, це покликання потрібно заслужити, заслужити своєю працею, своїм талантом, своїм бажання постійно змінюватися, перетворюватися, вдосконалюватися.

У зв'язку з цим особливого значення для педагога набувають професійна гнучкість, здатність адаптуватися до соціальних змін, готовність до успішного вирішення професійних завдань в нових умовах.

Що повинен уміти вихователь?

Є певні особистісні якості, якими повинен володіти вихователь дитячого садка. Освіта даного профілю можна отримати в педагогічному коледжі чи університеті. В першу чергу необхідно відзначити домінантні якості. Якщо педагог не хоче з ними працювати, не йде навіть мови про його педагогічної компетентності.

Гуманність

Ця функція особлива важливо для представників даної професії. Саме вихователь повинен надавати своєчасну підтримку і допомогу дитині, допомагати їй в подоланні проблем, пов'язаних зі спілкуванням з іншими вихованцями. Під керівництвом чуйного наставника, відбувається перетворення малюка з «гидкого каченяти» в красивого «лебедя». За час відвідування дитячого садка, повинен йти особистісний ріст дитини, рости бажання до отримання нових знань і навичок.

Толерантність

Вихователь зобов'язаний бути терпимим до своїх вихованців. Не допускається ситуацій, коли педагог підвищує голос на дітей під час заняття.

Педагогічний такт і справедливість

Дана якість передбачає дотримання наставником загальнолюдських норм взаємодії і спілкування з дошкільнятами. Крім того, професійний вихователь враховує індивідуальні якості кожної дитини, її психологічні особливості. Для кожного вихованця дитячого садка вибудовується власна освітня траєкторія, по якій він просувається під керівництвом свого наставника.

Справедливість - обов'язкова якість сучасного виихователя. Він зобов'язаний поводитися неупереджено по відношенню до кожного малюка. Якими ще особистісними якостями повинен володіти хороший вихователь? Він повинен бути оптимістом, не губитися в екстремальних ситуаціях, мати шарм і особисту чарівність, володіти почуттям гумору, мати життєву мудрість. З точки зору соціальної активності, такий педагог завжди повинен бути готовий допомагати колегам у вирішенні суспільних і соціальних проблем, що стосуються в першу чергу освітньої сфери.

Ускладнення завдань освіти надає особливого значення вивченню ролі іміджу, як одного з професійно важливих якостей сучасного педагога, вихователя. Сучасні умови, в яких ми живемо і працюємо, принципово відрізняються від тих, які були раніше. А в нових умовах нам слід поводитися і жити по-іншому, пропорційно іншим моделям поведінки.

Імідж вихователя - емоційно забарвлений стереотип сприйняття образу педагога в свідомості вихованців, колег, соціального оточення, в масовій свідомості. При формуванні іміджу педагога реальні якості тісно переплітаються з тими, які приписуються йому оточуючими. Сучасний дошкільний вихователь повинен поєднувати в собі як риси власне вихователя (опіка, заміна матері) так і риси вчителя.

Виділимо основні складові іміджу вихователя:

- візуальна привабливість;

- вербальна поведінка;

- невербальна поведінка;

- манери, етикет;

- чарівність.

В ДНЗ існують такі правила:

1) Волосся повинне бути чистим, акуратно укладеним.

2) Макіяж повинен бути стриманим.

3) Особлива увага приділяється рукам. Нігті повинні бути чистими, доглянутими.

4) Взуття має відповідати правилам з техніки безпеки, класичної форми. Ходіння в шльопанцях не допускається.

5) Не допускається використання нудотних запахів парфумерії, короткі спідниці, штани, шорти - занадто зухвало для співробітників.

6) У молодших групах не допускається довга біжутерія, кільця з камінням (в цілях безпеки).

7) Спортивна форма використовується вихователями тільки при проведенні занять з фізичної культури і ранкової гімнастики.

Зовнішній вигляд допомагає людині привернути до себе увагу, створити позитивний образ, показати себе не тільки симпатичною людиною, але і прекрасним педагогом. Вихователь своїм зовнішнім виглядом викликає прихильність до себе дітей і дорослих. Слід завжди пам'ятати, що діти вчаться у дорослих і, перш за все, у улюбленого вихователя правильно одягатися. У манері одягатися проявляється одна з головних правил: красиво виглядати - значить проявляти повагу до оточуючих людей. Вимоги, що пред'являються до зовнішнього вигляду людини, допомагають вихователю поліпшити свій професійний імідж, домогтися успіху.

У бесідах з батьками про значення чарівного іміджу вихователів ми чули такі думки: «Привабливий вихователь породжує симпатію, через яку встановлюються довірчі відносини з дитиною, а це дуже важливо», «Чарівний вихователь необхідний в дитячому садочку і дітям і батькам, він вселяє почуття довіри і впевненості за дитину »,« Чарівний вихователь викликає бажання до співпраці та визначає подальше ставлення до дитячого садка ».

Таким чином, дошкільному вихователю необхідно бути привабливим. Чарівність - невід'ємна якість іміджу вихователя. На обличчі, і у всьому зовнішньому вигляді у чарівного вихователя відбивається радість, яскраво світиться відкрите для них серце, завжди готова піднесена любов і лагідність, поєднана з моральною силою, здатною все приборкати, все підкорити, все захопити за собою.

Практика показала, що в групах, де вихователі одягаються яскраво, проявляють себе емоційно, адаптація дітей скорочується в рази.

Спробуємо спрогнозувати, які виховні завдання може вирішити вихователь тільки через свій образ:

Великі намиста або яскраві квіти на блузці збирають, концентрують і активізують мимовільну увагу дітей. У дітей розвивається інтерес до пошуку і бажання спілкуватися.

Підтверджують вплив кольору і форми на психіку людини, і, безперечно, їх слід враховувати при організації психолого-педагогічного простору дитячого садка.

Яскраві червоні кольори в одязі вихователя підвищують швидкість розумових операцій у дитини, а фіолетові і сині - зароджують сумнів, невпевненість в своїх силах.

Переважання в одязі чорного кольору для вихователя не бажано, так як темні кольори спонукають до зібраності, активізації довільності, а дитина нейрофізіологічно до цього не готова. Діти відчувають внутрішню напругу і швидко втомлюються, стають неуважними, можуть проявлятися гіперактивність і агресія.

Білі і дуже світлі тони одягу викликаю у дитини деяку неуважність, розгубленість, очікування інструкцій, вказівок, сприяють зниженню ініціативи, самостійності.

Блискучі, блискучі елементи в одязі викликають у дитини захоплення, захоплення, довіру, притягують дитини до вихователя. У дитини поліпшується настрій, він відчуває стан радості. В такому одязі вихователю легко розташувати до себе дитину, викликати довіру і управляти його діями, домогтися слухняності і визнання.

Неодмінно має вихователь отримувати зростання чи то кар’єрнечи то професійне. Сучасна система підвищення кваліфікації працівників освіти розвивається швидкими темпами, постійно поліпшується і оновлюється.

Кар'єрне зростання визначається по-різному. Але в загальному вигляді можна дати таке визначення.

Кар'єрний ріст - це навмисно обраний і реалізований працівником шлях посадового або професійного просування, яке гарантує професійне і соціальне самоствердження людини відповідно до рівня її кваліфікації.

Для того щоб бути успішним у сучасній системі освіти, необхідно постійно займатися вдосконаленням своїх знань. На жаль, з кожним роком отримані знання втрачають свою актуальність. Тому самоосвіта вихователя - це найефективніший спосіб поліпшення педагогічної майстерності. Самоосвіта - це робота педагога з поглиблення і розширення отриманих раніше теоретичних знань. А також це вдосконалення і придбання нових професійних умінь і навичок, які відповідають вимогам сучасної педагогіки та психології. 

 Можна сказати, що професія вихователь безумовно актуальна і затребувана в сучасному світі. А люди, які присвятили все життя роботі з дітьми, гідні похвали і великої поваги. Робота вихователем складна, але вона багаторазово винагороджується любов'ю дітей.

Ведуча: Упевнена, кожен із вас розуміє, наскільки важливою в діяльності педагога є така якість, як спостережливість. Тож сьогодні ви маєте змогу навчитися самостійно її розвивати. Для початку, аби налаштуватися на спільну роботу, пропоную привітатися. Зробімо це нестандартно — виконаймо спеціальну вправу.

 

Вправа «Привітання»

Учасники стають кружка. За годинниковою стрілкою, починаючи з ведучої, кожен учасник обертається до сусіда, що стоїть поруч, вітається з ним, а відтак передає «імпульс добра», легенько натискаючи на його руку. Вправа триває доти, доки «імпульс добра» знову не повернеться до ведучої.

 

Ведуча:

Дуже добре! Але це ще не все. Перш ніж розпочати роботу, ми маємо разом визначити правила й принципи, якими будемо керуватися під час семінару-тренінгу. Для цього складемо договір. 

Групова дискусія «Договір»

Ведуча пропонує учасникам визначити ті правила й принципи, якими буде керуватися кожен з них упродовж семінару. Зокрема, це можуть бути такі принципи, як: активність, дослідницька (творча) діяльність, об’єктивація (усвідомлення) поведінки, партнерське спілкування, принцип Я (орієнтація на самопізнання, саморозвиток, рефлексію) тощо. Ці принципи учасники колективно обговорюють, затверджують, а відтак ведуча записує їх на плакаті з написом «Договір».

Після цього вихователі визначають найдоцільніші правила роботи під час семінару-тренінгу, які ведуча також записує на плакаті.

Орієнтовні правила роботи під час семінару-тренінгу:

спілкуватися лише за принципом «тут і зараз»;

персоніфікувати свої висловлювання;

бути щирими у спілкуванні з колегами;

дотримуватися принципу конфіденційності;

не оцінювати інших учасників;

брати активну участь у всіх обговореннях і вправах;

поважати одне одного.

Ведуча:

А тепер поміркуймо, чому так важливо дотримуватися цих принципів і правил під час роботи? (Відповіді педагогів.) Добре! А як ми зможемо стежити за їх виконанням? (Відповіді педагогів.)

Так, ми з вами педагоги, люди сердешні та добрі, з гуманним ставленням до обраної професії.Ми завжди покликані творити дробро, віддаємо частинку свого серця вихованцям.

Я сьогодні дарую частинку свого серця вам, шановні колеги.Візьміть сердечко (Паперове) й напишіть на ньому якості,які мають бути присутні у педагогів.

(Виконання робіт педагогами й висвітлення їх перед аудиторією.)

 Ви всі правильно описали потрібні якості. А як ви гадаєте...така якість як спостережливість чке має значення у нашій професійній діяльності?

(Розмірковування педагогів...) 

Рекомендації для ведучої. Обговорення таких запитань спрямоване на формування в педагогів уміння відповідати за свої дії, а також на активізацію взаєморозуміння та взаємоповаги учасників. Тож, підбиваючи підсумки групової дискусії, на цьому потрібно закцентувати увагу педагогів.

Мозковий штурм «Спостережливість — це …»

Цю вправу проводять у кілька етапів. Так, на першому етапі ведуча пропонує педагогам дібрати якомога більше синонімів, якими можна охарактеризувати професійну спостережливість вихователя. На генерацію ідей педагоги мають 5 хв. Свої думки учасники записують на дошці. На другому етапі педагоги спільно аналізують запропоновані ідеї, їх доцільність відповідно до особливостей та специфіки педагогічної діяльності вихователів дошкільних навчальних закладів.

Ведуча:

Отже, ми дійшли висновку, що спостережливість є професійно важливою якістю для вихователів. Як ви гадаєте, чому це так? (Відповіді педагогів.) А тепер погляньмо на дошку. Що спільного між запропонованими вами характеристиками професійної спостережливості вихователів? (Відповіді педагогів.) Пропоную обрати найліпші ідеї.

Рекомендації для ведучої. Важливо показати педагогам різницю між спогляданням і професійною спостережливістю. Зокрема, на це слід звернути їхню увагу під час реалізації другого етапу мозкового штурму, тобто під час аналізування напрацьованих ідей. Підсумовуючи обговорення, необхідно наголосити, що спостережливість вихователя — це його особистісна якість, сутність якої полягає у фіксації та адекватній інтерпретації істотних, характерних і навіть ледь помітних зовнішніх проявів індивідуальних особливостей кожної дитини.

 

Групова дискусія «Значення спостережливості для педагогічної діяльності»

Основні функції професійної спостережливості:

дослідницька;

організаторська;

стимулювальна;

прогностична;

регулювальна.

 

Ведуча:

Команди плідно попрацювали. Підсумуйте, чи дізналися ви в процесі цієї діяльності щось нове для себе? Як ви гадаєте, чи потрібно розвивати спостережливість? (Відповіді педагогів.) Добре! А хто постає основним суб’єктом її розвитку? (Педагог.)

Рекомендації для ведучої. Спільне визначення ключових функцій спостережливості вихователя під час безпосереднього спілкування  учасників дає змогу з’ясувати або змінити їхні думки, погляди й установки. Окрім цього, така вправа є способом групової рефлексії за допомогою аналізування індивідуальних переживань, що, своєю чергою, посилює згуртованість групи й водночас полегшує саморозкриття учасників.

Підсумовуючи результати дискусії, необхідно наголосити на важливості прояву спостережливості для практичної реалізації педагогіки розуміння, здійснення індивідуального підходу до кожної дитини та розкриття її потенційних можливостей.

Учасники слухають міні-лекцію і занотовують основні тези.

Ведуча:

Шановні колеги! Бажаю вам за будь-яких умов прагнути до вдосконалення усіх ваших професійних якостей, зокрема й спостережливості. Сподіваюся, сьогодні ви здобули чимало нових знань, які стануть вам у пригоді під час взаємодії
з дітьми. Дякую усім за активну роботу!



 

                                                       

 

 

 





























 Сьогодні, 21 вересня за рішенням ООН, відзначається Міжнародний день миру.

День був заснований у 1981 році, а перший Міжнародний день миру був проведений у вересні 1982 року. 7 вересня 2001 року ГА ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насилля. Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня.

...Голубка миру чи голуб добра,

Птах білосніжний, красивий...

Так, дітвора?

Легко у небі парує цей птах,

Даруючи щастя і радість в очах!!!




































В кожного з нас є БАТЬКІВЩИНА....місце сили і спокою...І це не обов'язково  місце, де ти народився! Є на світі місця, де тебе приймають як рідного і рівного, а це важливіше за все на світі...Обухів - край сили, мудрості, вільних і добрих людей! Спасибі за довіру та надію! Любимо, поважаємо, пишаємося!
ДРУЖНЯ РОДИНА ДНЗ "РУШНИЧОК"

"Рушничок" вітає своє рідне місто!!!

https://youtu.be/r-PlrXPKYzM













Немає коментарів:

Дописати коментар

БЛАГОДІЙНІСТЬ (Добрі справи)

  З настанням війни у нашій країні всі люди змушені жити під постійними стресами, під важким психологічним навантаженням як на родину, так і...